O mě

K vytváření fascinátorů mě přivedla láska k starým černobílým i barevným filmům s postavou femme fatale v hlavní roli a potřeba relaxování kreativním způsobem. Jsem samouk a ve vytváření fascinátorů se řídím hlavně intuicí, nesvazuji se pravidly. Inspirují mě hlavně silné a odvážné ženy z mého okolí i románové a filmové hrdinky. Když jsem zjistila, že nemůžu najít žádné ozdoby do vlasů splňující zásady udržitelné výroby, rozhodla jsem se to zkusit sama a ukázat, že etická výroba je slučitelná s elegancí.

Zabývám se pozitivním přístupem k tělu (body positivity) a věřím, že každý člověk má mít možnost nosit cokoliv si sám přeje a v čem se cítí dobře, nikoliv podle škatulkových pravidel generovaných dle věku, pohlaví nebo čehokoliv jiného.

Přála bych si proto, aby byly moje fascinátory oporou toho, kdo je nosí a dodávaly zpestření speciální události, rozjasnění zdánlivě všedního dne a podporovaly sebevědomí i bezstarostnost v oblasti oblékání.

Já sama si nošení fascinátorů moc užívám a doufám, že tenhle kousek radosti si najde i vás v každém fascinátoru, který si pořídíte.

Vaše L.B.

O Fascinátorech LB

Nabízím různé typy fascinátorů a ozdob do vlasů od minimalistických po extravagantní.

Moje fascinátory přicházejí na svět s láskou, protože jsou mnou ručně vyráběné a každý kus je osobitý originál s vlastním příběhem. V dnešní době často neznáme původ toho, co si kupujeme a za jakou „cenu“ (podmínky těch, kdo věci vytváří a dopad na planetu), a proto vzniklo hnutí #WHOMADEMYCLOTHES. U každého fascináturu LB najdete informace o původu jeho jednotlivých součástí, které vytváří jedinečný příběh. Aby se tak mohlo stát, pečlivě vybírám a pracně sháním materiály a látky typu vintage (40.-90. léta minulého století) nebo vzniklé upcyklací (využiji to, co už bylo jednou vyrobeno, vše pečlivě vyčistím, případně danou věc opravím či přetvořím a tím je vdechnut nový život věcem, které by se jinak lehce staly odpadem). Tím nedojde k zátěži životního prostředí vyráběním nového a naopak již vzniklému je dán nový život. Jedná se o poměrně náročný proces, hledání co nejlepšího řešení s ohledem na planetu, dlouhé hodiny shánění konkrétních věcí dle mého návrhu, který si mi zrodí v hlavě. Nejjednodušší řešení by bylo nakoupit si nové látky a sponky nehledě na jejich původ a dopad na planetu. Já ale věřím, že nejjednodušší řešení nemusí být to správné, a proto věnuji tenhle extra čas – má to podle mě smysl.

Koupí fascinátorů LB tak přispíváte k udržitelnému životnímu stylu a etické výrobě.