K vytváření fascinátorů mě přivedla láska k starým černobílým i barevným filmům s postavou femme fatale v hlavní roli a potřeba relaxování kreativním způsobem. Jsem samouk a ve vytváření fascinátorů se řídím hlavně intuicí, nesvazuji se pravidly. Inspirují mě hlavně silné a odvážné ženy z mého okolí i románové a filmové hrdinky. Když jsem zjistila, že nemůžu najít žádné ozdoby do vlasů splňující zásady udržitelné výroby, rozhodla jsem se to zkusit sama a ukázat, že etická výroba je slučitelná s elegancí.

Zabývám se pozitivním přístupem k tělu (body positivity) a věřím, že každý člověk má mít možnost nosit cokoliv si sám přeje a v čem se cítí dobře, nikoliv podle škatulkových pravidel generovaných dle věku, pohlaví nebo čehokoliv jiného.

Přála bych si proto, aby byly moje fascinátory oporou toho, kdo je nosí a dodávaly zpestření speciální události, rozjasnění zdánlivě všedního dne a podporovaly sebevědomí i bezstarostnost v oblasti oblékání.

Já sama si nošení fascinátorů moc užívám a doufám, že tenhle kousek radosti si najde i vás v každém fascinátoru, který si pořídíte.

Vaše L.B.